Start Wystawy czasowe - Jerzy Łuczak - malarstwo -

-  Ludzie  i  Rzeczy  w  Czasie  i  Przestrzeni  -  malarstwo  Jerzego  Łuczaka

wystawa:  10. 02.   -  30. 04.  2013 r.

wernisaż:   10. 02.  godz.  11.00

Jerzy  Łuczak,  urodzony  w  1949  roku,  absolwent  dwóch  wydziałów:  Wydziału  Wychowania  Plastycznego  i  Wydziału  Malarstwa  na  Państwowej  Wyższej  Szkole  Sztuk  Pięknych  w  Poznaniu,  którą  ukończył  z  wyróżnieniem.

Maluje  już  ponad  30  lat  wystawiając  swoje  prace  na  licznych  wystawach  indywidualnych.
Na  stałe eksponuje  swoje  obrazy  w  Galerii  Hotelu  Inter-Sport  Sobieski  w  Poznaniu  oraz  w  Galerii - Pracowni,  która  mieści  się  na  ul. Rolnej  w  "Schronie  Kultury  Europa".  W  tych  miejscach  można  je  oglądać  "na  żywo".  Nieco  leniwsi  natomiast  mogą  zapoznać  się  z  twórczością  pana  Jerzego  na  stronie  internetowej  www.luczakjerzy.pl

Jerzy  Łuczak  maluje  to  "co  mu  w  duszy  gra".  A,  że  jest  człowiekiem  pełnym  niesłabnącej  energii  i  wrażliwości  maluje:  ludzi  -  jest  doskonałym  portrecistą,  rzeczy  -  jego  martwe  natury  "wciągają"  widza,  architekturę,  pejzaże,  ilustruje  książki,  projektuje  scenografie,  aranżuje  wnętrza.
To  jeszcze  nie  wszystko.  Pan  Jerzy  Łuczak  jest  także  aktywnym  animatorem  kultury,  bowiem  od  2002  roku  prowadzi  "Schron  Kultury  Europa",  w  którym  organizuje,  tym  razem  dla  innych,  wystawy,  warsztaty  malarskie,  koncerty,  spotkania  z  ciekawymi  ludźmi.

Wystawa  -  Jerzy  Łuczak  -  Ludzie  i  Rzeczy  w  Czasie  i  Przestrzeni  -  to  aż,  a  może  tylko  40  obrazów  prezentujących  jego  twórczość  -  ulubioną  tematykę  i  styl.  Zaskakujący  jest  fakt,  że  prawie  każdy  z  obrazów  potrafi,  choćby  na  chwilę,  zatrzymać  widza  przy  sobie.  Dlaczego ?  Bo  one  "opowiadają" .....  o  osobach,  które  są  portretowane,  o  rzeczach,  które  niby  przypadkiem  znalazły  się  na  obrazie,  o  przestrzeni,  w  których  coś  się  działo  lub  dzieje.  I  nawet  tak  trudne  tematy  jak  tematy  religijne,  wbrew  temu  co  się  mówi  o  współczesnej  sztuce  sakralnej, u  niego, skłaniają  do  refleksji  i  myślenia.