Start Wystawy czasowe - Wielkopolska - fotografie Karola Budzińskiego

- Wielkopolska - tu warto być, to warto zobaczyć -

fotografie Karola Budzińskiego

wernisaż:   31. 01.  godz. 12.00

wystawa:  31. 01 - 31. 03. 2015 r.

Karol Budziński  pochodzi z Pyzdr. Obecnie mieszka w Poznaniu. Z zamiłowania fotograf.
Fotografią interesuje się od lat młodzieńczych. Pierwsze  poważniejsze doświadczenia z aparatem  to nieomal codzienny pobyt na poligonie w Biedrusku na planie filmu Ogniem i Mieczem. Realizując swoją pasję wykonał obszerny fotograficzny reportaż z kręcenia filmu. Karol Budziński to pasjonat, którego możemy spotkać w wielu miejscach kraju oraz świata.  Fotografie wykonywane przez niego ukazują tematykę podróżniczą. Fotografuje głównie pejzaż, architekturę, ludzi i wydarzenia. Szczególne miejsce w pracach Pana Karola to fotografia sakralna. Przedstawia w niej piękno kościołów ,klasztorów, kapliczek przydrożnych oraz liturgie i życie osób konsekrowanych. Jest autorem i współautorem fotografii do wielu przewodników, albumów i książek popularnonaukowych. Ma na swoim koncie 3 indywidualne wystawy fotograficzne. Jest  laureatem wielu konkursów.

Wystawa tu pokazywana to efekt wędrówek i wyjazdów w Wielkopolskę, to wiele godzin spacerów po łąkach i lesie, to czas  wyczekiwań wschodów słońca często  przy chmarach natrętnych komarów, to zarywanie nocy aby dotrzeć  do czatowni  przed świtem, to cisza przy minus 10  gdzie słychać własne myśli oraz skrzypiący pod nogami śnieg, to wreszcie przygotowania i staranie się o zezwolenia na wykonanie unikalnych zdjęć. Pan Karol opowiada że kiedy na wiosnę w okolicach Lądu, Pyzdr, Rogalina czy Wojnowic słychać na wodzie lądujące gęsi a z oddali słychać klęgor żurawi, łąki przed  wschodem spowija mgła, a horyzont oświetlają poranne zorze to są to te chwile dla których warto zarywać noce a których nie odda żaden film, zdjęcie czy opis przyrody. Jest to dla niego nagroda, którą oferuje przyroda, a której uwiecznienie na zdjęciu daje satysfakcje i możliwość wspomnień. Wystawa ta to chęć podzielenia się z odbiorcą tymi właśnie wspomnieniami.
Obecnie autor ma w przygotowaniu album fotograficzny pt. ”ROK  PAŃSKI w klasztorach Wielkopolskich „Jest to album odsłaniający klatkami zdjęć codzienne życie w 18 wybranych klasztorach. Pokazuje on życie za klauzurą przybliża nam miejsca do których często osoba świecka nie ma dostępu.  Album będzie wydany w połowie lutego.