Start Wystawy czasowe - Święci Patroni Łowiectwa

- Święci Patroni Łowiectwa  -  w kolekcjonerskich zbiorach braci łowieckiej

wernisaż:  15.11.2015r.  godz. 15.00

wystawa:  15.11  -  12.12.2015r.

Na czas jednego miesiąca powierzone zostały Muzeum Archidiecezjalnemu, zbierane z niezwykłą pasją i  cierpliwością, przedmioty "opowiadające" o opiekunach myśliwych - św. Hubercie, św. Eustachym i św. Emeryku.  Wystawione eksponaty reprezentują wiele dziedzin sztuk plastycznych - malarstwo, rzeźbę, grafikę artystyczną i użytkową, filatelistykę, metaloplastykę, medalierstwo, falerystykę, rzemiosło artystyczne, zbiory bibliofilskie, fragmenty kopii partytur najwybitniejszych utworów muzycznych na cześć świętych poatronów łowiectwa, dokumentację fotograficzną itp. A ponadto przybliżają zwiedzającym otoczone  kultem  postacie świętych mężczyzn.  Wymienieni  święci  są  bowiem  postaciami  historycznymi,  które  w  swojej  młodości  wykazywały ogromną  łowiecką  aktywność, a którym pewne niezwykłe zdarzenie radykalnie odmieniło życie.

Szczegółowych informacji o wystawie i kolekcjonerach dostarczy dobrze przygotowany przez kuratora Ryszarda Wagnera katalog.

Organizatorami wystawy są:  Ryszard Wagner,  Krzysztof Kadlec,  Andrzej Głowacki

ZAPRASZAMY !