Start Wystawy czasowe - Najbardziej Krucha Droga Krzyżowa na świecie

- Najbardziej Krucha Droga Krzyżowa na świecie -

wernisaż: 13. 02. 2016 r.  godz.16.00

wystawa: 13. 02 - 23. 03. 2016 r.

Zapraszamy do Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu na wystawę prezentującą jedyną w swoim rodzaju Drogę Krzyżową.
Droga Krzyżowa wykonana została techniką mozaiki witrażowej. W odcieniach czerni, bieli i szarości pokazane zostały odcienie emocji, dramaturgia chwili, miłość i zdrada, cierpienie i zwycięstwo.
Prezentowana Droga Krzyżowa to efekt kilkuletniej pracy wielu wspaniałych miłośników szkła witrażowego z różnych stron Polski zrzeszonych w ramach projektu easy-Art pod wodzą i dyrygenturą Dawida Zborowskiego. Spotkania twórcze których efektem jest Droga odbywały się po kilka razy w roku w Warszawie, Krakowie i Krzywiniu.
Obok prezentacji głównej będzie też druga część wystawy na której swoje różne inne witrażowo/mozaikowe prace duże i małe zaprezentują twórcy zrzeszeni pod egidą easy-Art.pl
Serdecznie zapraszamy!!!!!