Start Wystawy czasowe - Spotkania Jana Pawła II w obiektywie Arturo Marii.

Spotkania  Jana  Pawła  II  w  obiektywie  Arturo  Marii.

15. 09.  -  15. 12. 2007 r.

Wznowienie działalności muzeum inauguruje wystawa prac wieloletniego fotografika, dokumentalisty działalności ostatnich sześciu Papieży i osobistego fotografa Papieża Jana Pawła II - Arturo Mari.

{hsjp image|mari/plakat_mari.jpg}

143  fotografie  ukazujące spotkania  Jana  Pawła  II :  -  Jego  praca  duszpasterska,  pielgrzymki,   audiencje, spotkania  oficjalne,  spotkania  ekumeniczne,  spotkania  prywatne.   Ale  także  -  spotkania  z  Bogiem  -  poprzez  modlitwę,  liturgię,  medytację  w  kontakcie  z  Naturą.   Wreszcie  spotkania  z  człowieczeństwem  poprzez  cierpienie,  chorobę,  starość…….
Wystawa  nie  stanowi  kroniki  pontyfikatu.  Jest  to  opowieść  o  pogodzie  ducha, wielkiej  pokorze  i  skromności,  o  tytanicznej  pracy  i  twórczym  wypoczynku,  o szacunku  wobec  wszystkich  -  tych  wielkich  i  tych  maluczkich.  Opowieść  o odwadze  i  sile,  jaką  daje  wiara,  miłość  i  nadzieja.

Czas  trwania  wystawy  15.09.  (dodatkowo  16.09.)   -  15.12.2007 r.