Start Wystawy czasowe - Kirill Datsouk - Dialog straconych sensów

- Kirill Datsouk - Dialog straconych sensów -

wernisaż 20. 05. 2017 r. godz. 18.00

wystawa czynna od 20. 05 do 30.06. 2017

Kirill Datsouk jest reprezentantem klasycznej petersburskiej szkoły malarskiej. Członek Stowarzyszenia Artystów Rosji. Urodził się w 1974 r. na wyspie Sahalin. Ukończył Akademię Sztuki w pracowni
V. V. Sokolova. Jego nauczycielami byli L. N. Kirillova, A. V. Bielov, I. V. Govorkov, V. A. Mogilevtsev
i oczywiście ojciec artysty, znany petersburski malarz V. K. Datsouk. Praca dyplomowa „Nieszczęśliwy” poświęcona problemowi ubóstwa i ludzkiej rozpaczy (braku nadziei) wywołała duży rozgłos wśród widzów
i akademickiej komisji sztuki. Praca ta reprezentowała Sankt Petersburg w 2003 r. na wystawie Wszechrusi
i znalazła się wśród najlepiej ocenionych prac. Artysta wystawia w Rosji i za granicą od 1993 r. Pierwszą indywidualną wystawę miał w 1995 r. w Sankt Petersburgu. Prace artysty wystawiane są w galeriach, znajdują się również w prywatnych kolekcjach we Francji, Włoszech, USA, Niemczech, Izraelu, Chinach, Japonii, Korei, Australii, Malezji, Finlandii, Słowacji, Macedonii, Polsce. Kirill Datsouk odnajduje szlachetność i urzekające piękno w oczywistych i codziennych motywach. Jego portrety współcześnie żyjących w błyskotliwy sposób odsłaniają najgłębiej skrywany prywatny świat modela. Pozowali mu znani artyści, reżyserzy filmowi, dyplomaci. Artysta w kreatywny sposób kontynuuje najlepsze tradycje klasycznego malarstwa rosyjskiego. Znajduje nowe tematy i ujawnia współczesną moc piękna i szczery język realizmu.