Start Wydarzenia Nowa publikacja o Muzeum Archidiecezjalnym tuż tuż
Nowa publikacja o Muzeum Archidiecezjalnym tuż tuż

W dniu 27 kwietnia 2017 r. pomiędzy Miastem Poznań a Archidiecezją Poznańską została podpisana umowa o dofinansowanie Projektu pt. „Wiedza i sztuka w Akademii Lubrańskiego. Z opowieści przewodnika…”. Projekt realizowany jest przez Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu.

Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu jest zlokalizowane w cennych i zabytkowych murach  Akademii Lubrańskiego, będących  jedną z najstarszych  tego typu    instytucji w kraju oraz jedną  z  pierwszych placówek  muzealnych  w Poznaniu. W ramach zadania zaplanowano przygotowanie,  druk i promocję  publikacji  pt. „Wiedza i  sztuka w  Akademii  Lubrańskiego. Z opowieści przewodnika…”. Pozycja będzie swoistą formą spaceru po dzisiejszych przestrzeniach muzealnych, w których mieściła się niegdyś Akademia Lubrańskiego. Oryginalna będzie zarówno forma prezentacji jak i dobór miejsca oraz autorów. Twórcami pozycji będą pracownicy muzeum, doświadczeni przewodnicy i animatorzy kultury. Publikacja będzie w swojej formie dostosowana do konkretnej grupy odbiorców – nie specjalistów, nie historyków sztuki, ale do każdego mieszkańca Poznania oraz turysty, w tym, dzięki dodatkowej broszurce z zadaniami i łamigłówkami – także do dzieci.

Promocję publikacji zaplanowano na grudzień 2017 r.

W ramach zadania zostanie bezpłatnie rozdanych 500 szt. wydawnictwa.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznaniu #poznanwspiera