Start Wystawy czasowe - Andrzej Jeziorkowski - Rysunek 1958 - 2008 -

Andrzej  Jeziorkowski  -  Rysunek  1958  -  2008.

13. 12. 2008  -  15. 02. 2009

Wystawa Andrzeja Jeziorkowskiego, dziś 78 letniego grafika, nauczyciela i profesora w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu i na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej to przegląd wybranych nurtów twórczości tego nieprzeciętnego artysty. To obraz wieloletnich poszukiwań i studiów nad grą światła i cienia. To zbiór tajemniczych i pełnych uroku prac, które są wynikiem dogłębnego odkrywania natury i jej sekretów. To wreszcie „...precyzja rysunku, doskonałość kompozycji, mistrzowskie operowanie światłem... . Świat z pogranicza realności, marzenia i snu...”To gwasze, akwarele, tempery, to dzieła w ołówku i kredce, czy wykonane piórkiem, to obraz świata i jego wyobrażeń przedstawiony przez wspaniałego obserwatora i niezwykle wrażliwego artystę.

Wystawa czynna :  13 grudnia 2008 – 15 lutego 2009

Wernisaż:  12 grudnia 2008 roku  godzina 18:00