01-02-2020

Pasja Chrystusa w słowie i sztuce – proza i poezja Jana Twardowskiego
ilustrowana zabytkami rzeźby wielkopolskiej

Prezentowana książka Bóg niepodobny do Boga. Pasja Chrystusa w słowie i sztuce jest zaproszeniem do zgłębienia tajemnicy Krzyża. Czytelnikowi w tej podróży towarzyszy słowo księdza Jana Twardowskiego, który podpowiada, jak dostrzec w Krzyżu ewangeliczny „znak nadziei, wiary i miłości”.

Niektóre spośród utworów przedkładanych Czytelnikowi publikowane są po raz pierwszy. Uzupełnienie dla nich stanowią ilustracje prezentujące obiekty średniowiecznej i nowożytnej rzeźby wielkopolskiej do dziś znajdujące się w kościołach i takie, które obejrzeć można na wystawie w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Pośród obiektów odwołujących się do tematu Męki Pańskiej napotkamy Krucyfiksy, Piety, czy sceny Złożenia Chrystusa do Grobu. Rzeźby te to nie tylko wspaniałej klasy zabytki, ale również obiekty, które cały czas poruszają swoich odbiorców.

Cena: 39.90 zł
Zamówienia książki prosimy kierować na adres: sekretariat@muzeum.poznan.pl