22-09-2022

Promocja książki Elizy Piotrowskiej
Godziemba.
Opowieść o Janie Lubrańskim.

22.09.22 (czwartek) | godz. 12.00

Sala Kolumnowa Akademii Lubrańskiego (parter)
Wstęp bezpłatny

Jan Lubrański (1456-1520) to postać szczególnie zasługująca na przypomnienie, nie tylko w Poznaniu czy Wielkopolsce, ale w skali kraju: mecenas kultury i nauki, budowniczy, założyciel sławnej Akademii, biskup, jedna z najwybitniejszych postaci w historii Poznania. Żył w niezwykle ciekawych czasach, ale on sam budzi ciekawość – o tym wszystkim opowie wybitna autorka książek dla dzieci, Eliza Piotrowska.
Uroczystej promocji książki towarzyszyć będzie koncert w wykonaniu uczniów Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Poznaniu. Przewidziany jest poczęstunek.

Książkę z autografem Autorki będzie można nabyć po promocyjnej cenie.

Zgłoszenia grup szkolnych do 9.09.22

Zapisy (ilość miejsc ograniczona):
edukacja@muzeum.poznan.pl albo sekretariat@akademialubranskiego.pl
tel. 61 852 61 95

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”