28-05-2023

TAMARA ŁEMPICKA
spotkanie z Marisą de Lempicka
28.05 | godz. 15.00

To już drugie spotkanie w Poznaniu z Marisą de Lempicka, prawnuczką słynnej malarki – Tamary Łempickiej 🎨
Dzieła polskiej malarki biły w ostatnich latach rekordy na światowych aukcjach, tym samym ustanawiając Tamarę Łempicką najdroższą Artystką w historii polskiego malarstwa.
Także spektakularne wystawy w Lublinie, Krakowie i podwarszawskim Konstancinie przybliżyły Polakom dorobek artystyczny słynnej na świecie Rodaczki.
Do upowszechniania wiedzy o życiu i twórczości w ojczyźnie dokłada ogromnych starań właśnie prawnuczka Królowej Art Deco – Marisa de Lempicka, prezes Fundacji Tamara de Lempicka Estate.
Aktywnie działa przy organizacji wystaw, udziela licencji do publikacji, filmów oraz na wielu innych przestrzeniach, umożliwiających „powrót Tamary” do świadomości jej Rodaków.
Pani Marisa na spotkaniach opowiada też wiele niezwykłych, rodzinnych wspomnień, których wagi i osobistej atmosfery nie jest w stanie przedstawić żaden historyk sztuki, a właśnie bliscy Artystki.
Podczas spotkania będzie też można nabyć pierwszy polski album z dziełami Tamary Łempickiej oraz nowość na rynku wydawniczym – wspomnienia Kizzete de Lempicka-Foxhall, jedynej córki Tamary.
Obie publikacje, Wydawnictwa BOSZ, powstały przy ścisłej współpracy ze Spadkobiercami, Fundacją Tamara de Lempicka Estate.
Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Muzeum Archidiecezjalnym/ Akademii Lubrańskiego, przy ul. Lubrańskiego 1 w Poznaniu.
Spotkanie poprowadzi Pani Sandra Soluk, dziennikarka radiowa oraz tłumaczka.