Książka ,,Spotkania w salonie…”

08-03-2019

Spotkania w salonie
– czyli opowieści z historią w tle
nowa publikacja Muzeum Archidiecezjalnego

,,Spotkania w salonie – czyli opowieści z historią w tle” autorstwa Aliny Kucharskiej, Agaty Łysakowskiej-Trzoss i Agnieszki Wajroch to nowa publikacja stanowiąca skrócony zapis cyklu spotkań pod tym samym tytułem, które odbywały się w poznańskim Muzeum Archidiecezjalnym w roku 2018.

Podczas comiesięcznych prelekcji, które miały miejsce w Salonie Ofiarodawców, rozmawialiśmy o zwyczajach i wydarzeniach przełomu XIX i XX wieku, które bez wątpienia wpłynęły na opinię społeczną i ukształtowały wśród ówczesnego społeczeństwa godne do naśladowania postawy. Te z kolei, w połączeniu z niesłabnącym pragnieniem wolności i zachowania polskości doprowadziły ostatecznie do wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Wszystkim uczestnikom „Spotkań…” serdecznie dziękujemy.

Książka do nabycia w kasie Muzeum w cenie 19 zł.