31-10-2021

 

Koncert
Zaduszki Jazzowe

 

 31 października o godz. 18.00 zapraszamy do Akademii na koncert Zaduszki Jazzowe, który organizowany jest przez Fundacja Artystyczno-Edukacyjna Puenta.

Wykonane zostaną standardy jazzowe przez trio jazzowe i przez zespół śpiewaków. Wystąpią Trio Jacka Szwaja oraz śpiewacy Inspiro Ensemble. Wykorzystane zostaną nowatorskie aranżacje stworzone specjalnie na tę okoliczność przez Aleksandrę Wojtaszek.
🎼🎶 Wstęp wolny
________________________________
INSPIRO Ensemble
Kameralny zespół wokalny założony w Poznaniu 2006 r. przez Aleksandrę Wojtaszek, który skupia wykształconych muzycznie pasjonatów śpiewu a cappella i otwarty jest na każdy rodzaj repertuaru: od renesansowych madrygałów, poprzez pieśni romantyczne czy utwory operetkowe, aż po twórczość kompozytorów współczesnych, ze specjalnym ukłonem w stronę oryginalnych aranżacji muzyki rozrywkowej – standardów jazzowych, bossa novy, piosenek Agnieszki Osieckiej oraz muzyki świata. Śpiewaków wyróżnia przekraczanie konwencji sztampowego wykonawstwa muzyki chóralnej, eksperymenty z egzotycznym brzmieniem, zestawianie odmiennych technik, stylów i gatunków, wplatanie elementów choreograficznych – z jednoczesnym zachowaniem klasycznego backgroundu.
INSPIRO Ensemble szybko wpasował się w mapę muzyczną Poznania, występując we wszystkich prestiżowych salach i uczestnicząc w stałych kulturalnych wydarzeniach miasta. Koncertował też w wielu innych miastach Polski, a także za granicą – w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Szwecji, Izraelu, Grecji i na Malcie.
Zespół ma w dorobku cykl tematycznych koncertów autorskich (m.in. z muzyką epoki baroku czy XIX wieku, z muzyką kubańska, brazylijską, chińską czy arabską), udział w koncertach dyplomowych poznańskiej Akademii Muzycznej oraz oprawę uroczystości akademickich wielu uczelni wyższych, walentynkowe koncerty charytatywne we współpracy z Urzędem Miasta Poznania, wspólne projekty z innymi chórami (Chór Kameralny Uniwersytetu Warszawskiego, Amalgam Jazz Chorale, Ensemble Guillaume itp.), z muzykami solowymi (Hanna Banaszak, Magda Umer, Rei Ceballo itp.), z zespołami smyczkowymi oraz orkiestrami (Sinfonietta Polonia pod dyr. Cheunga Chaua i Pro Artibus Hannover pod dyr. Hansa Eulera), ponadto udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, a także udział w audycji w Studio Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej Programu III Polskiego Radia.