Katalog wystawy

2020 / 06 / 26

Katalog wystawy
Czas ucieka, wieczność czeka…

„Czas ucieka, wieczność czeka” – projekt artystyczny: „Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II” rozpoczął się w 2014 roku. Jego ideą było twórcze podejmowanie i prezentacja dziedzictwa Jana Pawła II za pośrednictwem współczesnej sztuki medalierskiej. Inicjatywa ta, początkowo zaplanowana jako jednorazowe wydarzenie, przekształciła się w formę cykliczną. Każda kolejna edycja, podejmowana w formule „rozmowy” oparta jest na nowym temacie, zakorzenionym w myśli i nauczaniu Jana Pawła II. W zamyśle kuratora całego projektu Bernarda Marka Adamowicza do czwartej edycji medalierskich rozmów zaproszone zostały miasta: Częstochowa, Warszawa, Poznań, Kraków i Wrocław.

Poznańskiej wystawie towarzyszy katalog z tekstami Bernarda Marka Adamowicza i Dominika Maińskiego, wstępem ks. Jerzego Stranza oraz fotografiami autorstwa Barbary Solarewicz i fotografiami autorskimi prac Ewy Janus i Iryny Zhovtogolowej.

Katalog można nabyć stacjonarnie w siedzibie Muzeum Archidiecezjalnego w cenie 30 zł.
Katalog można zamówić także drogą wysyłkową w cenie 35 zł za egzemplarz.

Zamówienia prosimy kierować na adres: sekretariat@muzeum.poznan.pl

Opłaty za zamówienie należy dokonać na konto:
Archidiecezja Poznańska (Muzeum)
z dopiskiem: katalog medalierski