Dwa flety – trzy światy


09-09-2018

 

9 września (niedziela) godz. 17.00
zapraszamy na
koncert muzyki klasycznej

The September Concert po raz pierwszy odbył się w Nowym Jorku w 2002 roku jako skromne, lokalne wydarzenie, które uczcić miało pamięć ofiar wrześniowych zamachów na World Trade Center. Stopniowo ranga wydarzenia wzrastała, aż rozwinęło się ono do projektu o zasięgu globalnym. Jego najważniejszą misją do dziś jest propagowanie pokoju na całym świecie. Od Cap Haitïen do Tokio powstała sieć ponad 200 festiwali odbywających się prawie na każdym kontynencie.

Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści w każdym wieku, każdej płci, narodowości i wyznania. Sztuka prezentowana ma być w miejscach, w których spotykają się ludzie, od parków, szkół, kościołów, poprzez kawiarnie, restauracje, galerie i księgarnie, aż do sal kameralnych i koncertowych. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a wykonawcy i organizatorzy nie pobierają gaży za swoją pracę. Przy przygotowaniach do festiwalu oraz w trakcie jego trwania pracują wolontariusze, którzy wierzą w jednoczącą siłę sztuki.

Tegoroczna edycja będzie już ósmą odsłoną projektu. Festiwal potrwa cały wrzesień. Planowanych jest dziesięć koncertów muzyki klasycznej, koncert piosenek dla dzieci, spotkanie warsztatowe dla dzieci, spektakl baletowy oraz teatralny.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Więcej o festiwalu na stronie www.luxsfera.org.pl