Popołudnie w Akademii

23-11-2019

23 listopada (sobota) godz. 12.00
Przedsionek nieba. O czyśćcu
i sposobach ratowania dusz czyśćcowych

Podczas kolejnej prelekcji odbywającej się w ramach Popołudnia w Akademii, opowiemy o czyśćcu, jego wyobrażeniach i postrzeganiu w dawnych czasach. Zaprezentowane zostaną także wyjątkowe obiekty, które inicjowały, usprawniały i pomagały odmawiać modlitwy w intencji znajdujących się tam dusz.

____________________________________________

Cykl sobotnich wykładów pt. Popołudnie w Akademii skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych sztuką i historią, zwłaszcza w wymiarze lokalnym.
Spotkania stanowią także pretekst do tego aby zaprezentować przedmioty, miejsca i sylwetki osób, które często zapomniane lub niedoceniane miały znaczny wpływ na kształt i rozwój naszej kultury oraz stanowią ważne świadectwo dawnych obyczajów.
Część prelekcji połączona zostanie z prezentacją obiektów pochodzących ze zbiorów własnych bądź wypożyczonych na tę okazję z kościołów z terenu Archidiecezji Poznańskiej.
Wykłady poprowadzą pracownicy muzeum oraz zaproszeni goście.

Spotkania odbywać będą się w wybrane soboty każdego miesiąca o godz. 12.00 w znajdującej się na parterze gmachu Sali Perłowej.