Popołudnie w Akademii

14-12-2019

14 grudnia (sobota) godz. 12.00
„Idź już książeczko, naglą przyjaciele…”
Klemens Janicki (1516-1543) – poeta laureatus, poeta [nie]znany

Podczas kolejnej prelekcji odbywającej się w ramach Popołudnia w Akademii przybliżymy postać Klemensa Janickiego – absolwenta Akademii Lubrańskiego, sekretarza arcybiskupa Andrzeja Krzyckiego, ale przede wszystkim wybitnego poety, którego twórczość docenił sam papież Paweł III.

Spotkanie poprowadzi Roman Bąk.

____________________________________________

Cykl sobotnich wykładów pt. Popołudnie w Akademii skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych sztuką i historią, zwłaszcza w wymiarze lokalnym.
Spotkania stanowią także pretekst do tego aby zaprezentować przedmioty, miejsca i sylwetki osób, które często zapomniane lub niedoceniane miały znaczny wpływ na kształt i rozwój naszej kultury oraz stanowią ważne świadectwo dawnych obyczajów.
Część prelekcji połączona zostanie z prezentacją obiektów pochodzących ze zbiorów własnych bądź wypożyczonych na tę okazję z kościołów z terenu Archidiecezji Poznańskiej.
Wykłady poprowadzą pracownicy muzeum oraz zaproszeni goście.

Spotkania odbywać będą się w wybrane soboty każdego miesiąca o godz. 12.00 w znajdującej się na parterze gmachu Sali Perłowej.