Popołudnie w Akademii

15-02-2020

15 lutego (sobota) godz. 12.00
Od godzinek do hortulusów,
czyli o XVI-wiecznych książkach do nabożeństwa

Spotkanie poprowadzi dr hab. Katarzyna Krzak-Weiss, prof. UAM z Instytutu Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zajmująca się historią książki i grafiką książkową, autorka licznych publikacji dotyczących wskazanych zagadnień, współwydawca iluminowanych modlitewników królewskich.

____________________________________________

Cykl sobotnich wykładów pt. Popołudnie w Akademii skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych sztuką i historią, zwłaszcza w wymiarze lokalnym.
Spotkania stanowią także pretekst do tego, aby zaprezentować przedmioty, miejsca i sylwetki osób, które często zapomniane lub niedoceniane miały znaczny wpływ na kształt i rozwój naszej kultury oraz stanowią ważne świadectwo dawnych obyczajów.
Część prelekcji połączona zostanie z prezentacją obiektów pochodzących ze zbiorów własnych bądź wypożyczonych na tę okazję z kościołów z terenu Archidiecezji Poznańskiej.
Wykłady poprowadzą pracownicy muzeum oraz zaproszeni goście.

Spotkania odbywać będą się w wybrane soboty każdego miesiąca o godz. 12.00, w znajdującej się na parterze gmachu Sali Perłowej.