Popołudnie w Akademii

12 października (sobota) godz. 12.00
Srebrne modlitwy we wnętrzach
wielkopolskich kościołów…

Nowy cykl sobotnich wykładów pt. Popołudnie w Akademii skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych sztuką i historią, zwłaszcza w wymiarze lokalnym.
Spotkania stanowią także pretekst do tego aby zaprezentować przedmioty, miejsca i sylwetki osób, które często zapomniane lub niedoceniane miały znaczny wpływ na kształt i rozwój naszej kultury oraz stanowią ważne świadectwo dawnych obyczajów.
Część prelekcji połączona zostanie z prezentacją obiektów pochodzących ze zbiorów własnych bądź wypożyczonych na tę okazję z kościołów z terenu Archidiecezji Poznańskiej.
Wykłady poprowadzą pracownicy muzeum oraz zaproszeni goście.

Spotkania odbywać będą się w wybrane soboty każdego miesiąca o godz. 12.00 w znajdującej się na parterze gmachu Sali Perłowej.

Pierwsze spotkanie z cyklu zatytułowane Srebrne modlitwy we wnętrzach wielkopolskich kościołów. Rzecz o tabliczkach wotywnych odbędzie się już 12 października. Wykład poświęcony zostanie srebrnym wotom i połączony będzie z prezentacją obiektów na co dzień przechowywanych w muzealnych magazynach.