Promocja książki „Akademia Lubrańskiego”

07-03-2018

7 marca (środa) godz. 17.00
spotkanie z autorami książki
poświęconej Akademia Lubrańskiego

Spotkanie z prof. Janem Skuratowiczem i współautorkami prof. Hanną Kocka-Krenz i Aleksandrą Pudelską

W 2018 roku przypada 500. rocznica utworzenia w Poznaniu przez biskupa Jana Lubrańskiego kolegium, które w zamysłach autora miało stać się ważnym ośrodkiem kształcącym urzędników i duchownych. Choć losy Akademii Lubrańskiego potoczyły się inaczej niż chciał założyciel do dziś pozostał gmach, w którym obecnie mieści się Muzeum Archidiecezjalne, także mające powód do świętowania, gdyż właśnie mija 120 lat jego istnienia i działania. Z tych okazji Wydawnictwo Miejskie Posnania w serii Zabytki Poznania wznowiło książkę Akademia Lubrańskiego aktualizując jej treść oraz wzbogacając dodatkowymi zdjęciami i planami.
Zapraszamy na rozmowę o Akademii i Muzeum Archidiecezjalnym z jej autorami.

Wstęp wolny, na gości czekają egzemplarze w cenie promocyjnej.