Wycieczka z cyklu ,,Śladami kroniki” – Akademia Lubrańskiego

17-02-2018

Kolejna przechadzka ,,Śladami kroniki” odbędzie się w murach Akademii Lubrańskiego
– Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu

Zapraszamy na cykl wycieczek edukacyjnych Śladami Kroniki. Spacery organizowane są co miesiąc i prowadzą uczestników trasami nawiązującymi do tematów wybranych tomów „Kroniki Miasta Poznania” – poczytnego i zasłużonego periodyku historyczno-miejskiego oraz serii wydawniczych związanych z „Kroniką”.

Każdej wycieczce towarzyszą prelekcje lub wykłady poświęcone najciekawszym zagadnieniom poruszanym w publikacjach. Informacje o wycieczkach na stronie internetowej www.wmposnania.pl.

Najbliższa wycieczka odbędzie się 17 lutego, godz. 11.00

zbiórka przed wejściem do Muzeum Archidiecezjalnego, ul. J. Lubrańskiego 1, wstęp bezpłatny

Program wycieczki:

godz. 11.00 Zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego (dawnej Akademii Lubrańskiego) z kustosz Aleksandrą Pudelską.

godz. 12.30 Prelekcja Michała Błaszczyńskiego poświęcona historii budynku pt. Akademia Lubrańskiego wczoraj i dziś.

Uczestnicy otrzymają kupony uprawniające do zakupu ze zniżką 20% dowolnych tomów „Kroniki Miasta Poznania” i książek z serii „Zabytki Poznania” w Salonie Posnania.