09-10-2022

warsztaty pszczelarskie
dla rodzin

9 października (niedziela) | godz. 12.30

Warsztaty pszczelarskie dla rodzin.

Uczestnicy warsztatów poznają wiele ciekawostek na temat pszczół, pszczelich produktów, dowiedzą się, jakie właściwości ma miód i jak wygląda praca w pasiece. Będą mieli sposobność zadać pytania pszczelarzowi i rozwiać ewentualne wątpliwości – mitów dotyczących pszczół, szczególnie tych żyjących w mieście, jest wiele.
Podczas warsztatów dla rodzin poruszymy najważniejsze pod względem edukacyjnym tematy:
Co to jest ul? Pokażemy, jak zbudowane są domy dla pszczół.
Kto mieszka w ulu? Przedstawimy pszczelą rodzinę: matkę, trutnie, robotnice.
Co się dzieje w ulu? Poznamy cykl rozwojowy pszczoły robotnicy.
Skąd się bierze miód? Wyjaśnimy, czym jest taniec pszczół, jak robotnice zbierają i magazynują nektar, omówimy pracę pszczelarza: odbieranie, wirowanie, konfekcję.
Spotkanie zakończymy wspólną degustacją miodu z omówieniem jego właściwości zdrowotnych.

Dla uczestników przewidziano również ciepły posiłek.

Spotkanie odbędzie się przy pasiece edukacyjnej Akademii Lubrańskiego mieszczącej się przy budynku Muzeum Archidiecezjalnego, ul. J. Lubrańskiego 1.
Wstęp wolny

Głównym organizatorem Tygodnia Świętego Franciszka jest Fundacja Zakłady Kórnickie realizująca program Drzewo Franciszka.