19-06-2021

I Festiwal Muzyczny Duetomania 
19.06-21.06 2021

I Festiwal Muzyczny Duetomania

Festiwal ukaże różnorodność połączeń instrumentalnych oraz bogatą gamę możliwości technicznych i wyrazowych w zakresie duetów kameralnych, stanowiąc dla publiczności nowe spektrum barw dźwięków. Na Festiwalu będzie można usłyszeć m.in. utwory należące do kanonu muzyki barokowej, klasycznej, filmowej czy jazzowej w rzadko spotykanej instrumentacji, prezentując nowe możliwości interpretacyjne i percepcyjne. Artystami będą światowej sławy kameraliści, wykładowcy polskich oraz zagranicznych akademii muzycznych.

Idea przyświecająca powstaniu festiwalu to prezentacja najwyższej jakości muzyki. Rozpowszechnienie i przybliżenie kultury wysokiej, ukazanie muzyki klasycznej w formie przystępnej nie tylko dla znawców ale i dla osób na co dzień nie mających styczności ze światem muzyki klasycznej. Założenia te stanowią kulturotwórczą misję festiwalu.

Pomysłodawcy Festiwalu – pianistka Julia Wolańska-Gajda i akordeonista Michał Gajda działają w duecie na światowej scenie muzyki kameralnej już ponad 6 lat. Debiutowali w największych salach koncertowych na świecie: nowojorskiej Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Kioi Hall w Tokio czy Guri Art Hall w Seulu. Mają na swoim koncie trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji (www.wolanska-gajda.com). Doświadczenie skrajnie różnych odbiorców koncertów muzyki klasycznej (szkoły muzyczne w Azji po Carnegie Hall) stało się inspiracją do powstania Festiwalu „Duetomania”.

 

19.06. g. 19.00
Duo Wolańska/Gajda
Julia Wolańska (fortepian)  Michał Gajda (akordeon)
oraz  orkiestrę poznańskiego kompozytora Pawła Sławińskiego
Koncert w Auli POSM, ul. Solna 12

20.06. godz. 17.00
The Six and Sax Duo
Magdalena Jakubska-Szymiec (saxophon)  Grzegorz Szymiec (gitara)
Koncert w Sali kolumnowej Akademii Lubrańskiego, ul. J. Lubrańskiego 1

21.06. g. 19.30
Woch & Guzik Duo
Adam Woch i Robert Guzik (duet gitarowy)
Koncert finałowy, Sala pod zegarem, CK Zamek

 

 

Partnerem jest Fundacja Akademia Jana Lubrańskiego

 

Fanpage Duetomanii:

https://www.facebook.com/Festiwal-Muzyczny-Duetomania-100323038960655