The September Concert

19-09-2019

19 września (czwartek) godz. 19.00
koncert
Vivat Musica, Vivat Crescat Floreat!

W ramach tegorocznej edycji festiwalu The September Concert zapraszamy do Muzeum Archidiecezjalnego na koncert zatytułowany „Vivat Musica, Vivat Crescat Floreat!” podczas którego wystąpi Poznański Chór Kameralny Fermata pod dyrekcją Mateusza MJ Sibilskiego.

Wstęp bezpłatny

______________________________________________________________________

Projekt The September Concert powstał w Nowym Jorku w 2002 roku, był wydarzeniem o charakterze lokalnym, upamiętniającym ofiary wrześniowych zamachów na World Trade Center. Stopniowo jego ranga wzrastała, aż rozwinął się do festiwalu o zasięgu globalnym.  Jego najważniejszą misją jest propagowanie pokoju na całym świecie.
Do udziału zapraszani są artyści w każdym wieku, każdej płci, narodowości i wyznania. Sztuka prezentowana ma być w miejscach, w których spotykają się ludzie, od parków, szkół, kościołów, poprzez kawiarnie, restauracje, galerie i księgarnie, aż do sal kameralnych i koncertowych.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a wykonawcy i organizatorzy nie pobierają gaży za swoją pracę. Przy przygotowaniach do festiwalu oraz w trakcie jego trwania pracują wolontariusze, którzy wierzą w jednoczącą siłę sztuki.